ERZURUM’UN TÜM İLÇELERİNDE DOĞAL GAZ  KONFORU VAR PALEN, UZUNDERE’Yİ DOĞAL GAZ İLE BULUŞTURDU
Palmet

HABERLER

12 Ocak 2024

ERZURUM’UN TÜM İLÇELERİNDE DOĞAL GAZ  KONFORU VAR PALEN, UZUNDERE’Yİ DOĞAL GAZ İLE BULUŞTURDU

PALMET Gaz Grup Şirketlerinden Erzurum bölgesine gaz dağıtımı yapan PALEN, 15 Kasım 2023 Çarşamba günü Uzundere’de gaz yakma töreni gerçekleştirdi. Uzundere’ye de gaz arzının sağlanmasıyla

Erzurum tüm ilçeleri doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluştu.

Törene Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Uzundere Kaymakamı Kübra Demirer, Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, PALMET Grup Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray, PALMET Gaz Grup Başkanı Tamer Sönmez, PALMET Grup çalışanları ve Uzundereliler katıldı.

Törende konuşan PALMET Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doğanay Samuray, Erzurum’un Avrupa ülkesi büyüklüğünde bir şehir olduğunu belirterek, “2004 yılında başladığımız doğal gaz çalışmalarımızda bugün itibarıyla Erzurum’un 20 ilçesine gaz arzı sağladık. 182 bin abonemizi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturuyoruz” diye konuştu. Samuray, Erzurum’un enerji kavşak noktası olduğunu vurgulayarak, “Erzurum bizim için önemli bir kent. 19 yılda bu büyük ve zorlu coğrafyada çalışmalarımızı başarıyla sürdürdük. Doğal gaz dağıtım sektörünün ilk yatırımcılarından biri olarak yatırımlarımızı ilk günkü heyecan ve özenle sürdüreceğiz” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  20 ilçenin tamamının doğal gaz konfor ile buluşmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Bugün sadece 3 ton kömür kullansak 8 bin liradan 24 bin lira eder. Şimdi ise  6 ila 8 bin lira arasında  bir masrafla kışı geçireceğiz . Aile bütçesine katkı böyle olur. Ayrıca hava kirliliğinden korumuş oluyoruz. Bildiğiniz gibi aylık 25 metreküp gaz kullanımından ücret alınmıyor. Bir destek de buradan sağlanıyor. Bunun yanı sıra işin temizliği var. Soba yakımı ve kömürün getirdiği kirlilikten kurtuluyoruz” diye konuştu.

PALEN, 19 YILDA 200 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTI 2004 yılında Erzurum’da doğal gaz çalışmalarına başlayan PALEN Doğalgaz, bugüne kadar Erzurum’a 200 milyon Dolar yatırım yaptı. 182 bin aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturan PALEN, 320 metreküp doğal gaz hacmine sahiptir. Son 19 yılda 2000 km doğal gaz hattı inşa eden PALEN Doğalgaz, Karaçoban, Karayazı ve Hınıs’a CNG ile doğal gaz arzı sağlanan 2023 itibarıyla boru gazıyla sağlanacak.

Berkan ERKAN
Posts made: 11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
You May Also Like